معرفی در باز کن تصویری

پیشرفت تکنولوژی نحوه زندگی روزمره ما انسان ها را دست خوش تغییرات قرار داده است. سیستم های یکپارچه تجربه بی نظیری از راحتی و کنترل هوشمند را در هر زمان و مکان دلخواه برای ما میسر ساخته است. این یکپارچه سازی و تجمیع سرویس های مختلف شامل درب بازکن های تصویری یا Video Door Phone نیز شده و می توان آن را بر روی یک بستر فیبر نوری به همراه سایر خدمات و سرویس ها ارائه کرد.
سیستم در بازکن تصویری سیستمی ساده اما مهم می باشد. درب بازکن تصویری این امکان را فراهم می کند تا افراد داخل ساختمان ارتباط امنی با مراجعه کنندگان بدون نیاز تعامل فیزیکی با آنها ایجاد کنند. با نصب سیستم درب بازکن تصویری شما فقط امنیت خانه خود را بالا نمی برید بلکه مدیریت کارهای روزانه خانگی آسان تر می شود.
برخی از درب بازکن های تصویری با امکان کنترل از راه دور شما را قادر می سازند تا پشت درب خانه خود را از هر جایی در خانه خود مشاهده کنید. به لطف این سیستم، بچه های شما در زمانی که خود شما در موقعیتی هستید که نمی توانید پاسخ زنگ درب را بدهید با غریبه ها تعامل فیزیکی نخواهند داشت.
سیستم در بازکن تصویری شامل پنل های ورودی، مانیتور، وال پد و… می شود که جهت راه اندازی آنها می توان از زیر ساخت فیبر نوری موجود که برای بهره برداری از سرویس هایی مانند شبکه های کامپیوتری، صوت، BMS و… پیاده سازی شده است مشترکاً استفاده کرد و علاوه بر مدیریت وکنترل یکپارچه و هوشمند سازی ساختمان، در هزینه های اجرا و نگهداری نیز صرفه جویی نمود.
سیستم درب بازکن تصویری نیز از جمله سیستم هایی می باشد که شرکت وندا اسپاد قادر به ارائه آن در بستر فیبر نوری در انواع آنالوگ یا تحت شبکه می باشد.
این سیستم ها، این امکان را فراهم می کنند تا از هر جای دنیا با گوشی یا تبلت با سیستم عامل های مختلف بتوان با آنها ارتباط برقرار کرده و از تماس های ورودی مطلع شد. همچنین سیستم های جدید دارای امکان ضبط تصاویر و ویدئو ها می باشند.

از قابلیت های دیگر این سیستم های درب بازکن تصویری می توان به مدیریت یکپارچه خانه، کنترل تمام مصرف انرژی و نظارت بر مصرف برق اشاره نمود. این سیستم ها با تکنولوژی های مختلف نظیر وارد کردن کد فرد مورد نظر، استفاده از اثر انگشت و یا استفاده از کارتخوان امکان شناسایی مراجعه کنندگان را برای افراد داخل ساختمان فراهم می کنند.
درب بازکن تصویری

شرکت وندا اسپاد دارای امکان ارائه انواع سیستم های در بازکن تصویری در طیف گسترده ای از برندها و مدل ها بنا به نیاز مشتری می باشد.
استفاده از این سیستم ها در مجتمع های چند بلوکه به این صورت می باشد که امکان نصب پنل خروجی در پشت درب مجتمع، بلوک و واحد فراهم شده که پاسخ گویی می تواند از داخل واحد یا گیت ورودی ایجاد شود.

ملزومات امنیت درب بازکن تصویری

در بازار انواع درب بازکن ها و سیستم های intercom ارائه می شود و محدوده قیمت آنها با توجه به ویژگی های آنها متفاوت است. تنوع محصولات در بازار گسترده می باشد و شما انتخاب های زیادی در زمان خرید درب بازکن تصویری دارید.
لیستی از ویژگی هایی که در زمان خرید درب بازکن تصویری باید در نظر داشته باشید در ادامه آورده شده است.

• جعبه دوربین و بلندگوی خارجی باید ۱۰۰ درصد ضد آب باشد.
• دوربین فضای باز باید مجهز به چراغ مادون قرمز باشد. این ویژگی شما را قادر به شناسایی بازدید کننده ها در شرایط نور کم می کند.
• سوکت دوربین و جعبه خارجی باید به اندازه کافی مستحکم باشد تا در برابر خرابکاری مقاوم باشد.
• وقتی شما یک سیستم می خرید اطمینان حاصل کنید که از پلاستیک ضخیم و محکم ساخته شده باشد و صدای جیر جیر ندهد.
• اگر نمی خواهید یک اسپری گرافیکی به لنز حساس دوربین شما آسیب بزند مطمئن شوید یک پلاستیک شفاف برای محافظت لنز دوربین وجود دارد.
• مطمئن شوید سیستم اجازه ارتباط صوتی را به شما بدهد، به دلیل اینکه تمام درب بازکن های تصویری این امکان را ندارند.
• درباره دامنه دید دوربین بپرسید. هرچه میدان دید گسترده تر باشد منطقه بیشتری تحت نظارت است. لنز های چشم ماهی ۱۸۰ درجه چشم انداز واضح دارند. بنابراین به شما حداکثر میزان اطلاعات در دسترس را می دهند. آنها مثل یک بیننده در پشت درب عمل می کنند.
• یک هشداردهنده برای زمانی که کسی تلاش به ایجاد تداخل در سیستم می کند ضروری می باشد.
• این سیستم ها با براکت های چندگانه برای نصب دیواری و رومیزی ارائه می شوند.

نکاتی برای استفاده یک درب بازکن تصویری

هنگامی که درب بازکن تصویری نصب شد مهم است که یک روال پاسخ گویی جدید اتخاذ شود. کودکان خود را برای استفاده از درب بازکن تصویری زمانی که یک تماس گیرنده از آن استفاده می کند و زنگ درب به صدا در می آید آموزش دهید. مطمئن باشید خدمتکار یا هر کس دیگری که در نگهداری خانه شما دخیل است اطلاع داشته باشد که شما درب بازکن تصویری نصب کرده اید. به یاد داشته باشید درب بازکن تصویری برای محافظت شما وجود دارد، از آن استفاده کنید و اگر یک تماس گیرنده درب را می کوبد بدون اینکه از درب بازکن تصویری استفاده کند. تحت هیچ شرایطی درب را بازنکنید. درب بازکن تصویری به اندازه کافی مشخص و بزرگ می باشد تا برای همه قابل مشاهده باشد. هرگز تا زمانی که تماس گیرنده از درب بازکن تصویری استفاده نکرده درب را باز نکنید.